Strona główna » BLOG » WIBROIZOLACJA - to właśnie pomaga nam radzić sobie z hałasem.
01234
0
Kontakt
  • E-mail:biuro@comfortmat.pl
  • Telefon504 100 103
  • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 16.00, w soboty 10.00 - 14.00
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

WIBROIZOLACJA - to właśnie pomaga nam radzić sobie z hałasem.

Data dodania: 03-02-2019

Wibroizolacja - czyli materiały pochłaniające wibracje, to właśnie one pomagają nam radzić sobie z hałasem.

Izolacja akustyczna nie jest jeszcze bardzo powszechną usługą, być może dlatego bardzo niewielu potencjalnych klientów tej usługi myśli o zasadzie działania materiału na bazie którego się ją wykonuje.

Wibroizolator jest to materiał tłumiący wibracje fal dźwiękowych - wibracja jest przekazywana do amortyzatora drgań i tam zanika. Zasada działania opiera się przede wszystkim na sztucznym obciążeniu metalowej karoserii nadwozia, polegająca na dokładnym przyklejeniu maty butylowej z warstwą aluminium. Struktura tego materiału jest bardzo interesująca - mata alubutylowa przyjmuje drgania metalu, ze względu na ścinanie (na poziomie molekularnym) w swojej grubości warstwy (im grubsza warstwa tym tłumienie lepsze) i przekształca energię mechaniczną w energię cieplną. Jest to po prostu antywibracyjna poduszka powietrzna.
A to, jak skutecznie wibroziolacja tłumi drgania fal, zależy od właściwości materiału i charakteryzuje się tak zwanym współczynnikiem strat mechanicznych.


Współczynnik stratności mechanicznej = Mechanical Loss Factor = MLF

Współczynnik jest obliczany od 0 do 1, gdzie, 0 materiał nie działa jako tłumik drgań, 1 nie ma drgań na wyjściu - takiego materiału jeszcze niestety nie wynaleziono.

Wskaźniki MLF zależą od wielu czynników między innymi składu materiału, z którego wykonana jest mata, lub jej konstrukcja (mamy w ofercie ciężkie maty dwuwarstwowe). Wiele zależy również od tego, kto bezpośrednio stosuje materiały dźwiękochłonne, chodzi tutaj głównie o sposób montażu.
W naszej praktyce zdarzały się przypadki, gdzie przyjechał do nas samochód, w którym izolacja drgań i izolacja hałasu była wykonywana samodzielnie. Naruszając jedną z głównych zasad, nie przygotowano odpowiednio powierzchni przed nałożeniem materiału. W takim przypadku izolacja akustyczna musi zostać całkowicie zdemontowana (jeśli nie zostanie odpowiednio przygotowana, woda gromadzi się pod warstwami, co może prowadzić do kumulacyjnej korozji). Na naszej stronie podajemy szereg porad w jaki sposób wykonać samodzielnie izolacją akustyczną samochodu w sposób prawidłowy i na co w szczególności zwrócić uwagę.

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na wybór izolacji drgań dla Waszego samochodu: przyjrzeć się MLF jako głównemu kryterium oceny skuteczności izolacji drgań - MLF od 0,1 - 0,15 w izolacji wibracyjnej - NIE DZIAŁA !

Materiały muszą posiadać minimalną MLF wynoszącą 0,19 jednostki - potwierdzają to testy w NAMI (Państwowe Centrum Naukowe Federacji Rosyjskiej w przemyśle motoryzacyjnym - Centrum testowe) i sprawozdania z tych testów.
Na naszej stronie znajdą Państwo wszystkie cechy naszych materiałów.

"Comfort Mat" ma najbardziej kompletny zestaw materiałów do izolacji wibracji, izolacji akustycznej samochodu. Bardzo doceniamy naszego klienta, a jego ocena jest dla nas bardzo ważna. Stale opracowujemy nowe materiały.

Bezpośrednia konsultacja przez telefon 504 100 103.
Zadajesz pytania dotyczące materiałów do izolacji akustycznej i otrzymujesz 10% zniżki przy zakupie.
Czekamy na Ciebie.

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG