Strona główna » BLOG » FAQ - często zadawane pytania
01234
0
Kontakt
  • E-mail:biuro@comfortmat.pl
  • Telefon504 100 103
  • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 16.00, w soboty 10.00 - 14.00
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

FAQ - często zadawane pytania

Data dodania: 02-04-2019

Czego można oczekiwać od izolacji akustycznej w samochodzie?
Po całkowitym wygłuszeniu hałas otoczenia w kabinie będzie znacznie cichszy. Hałas z kół, dróg, opadów spadnie około dwa razy. Pozostałe dźwięki nie będą denerwować Ciebie ani Twoich pasażerów.
Przy kompleksowej izolacji akustycznej wykonanej przez naszą firmę poziom hałasu przy prędkości 100km/h spadnie o połowę lub więcej!
 
Czy wyciszenie może sprawić, że będzie rolls-royce z dowolnego samochodu?
Szczerze, nie. Załóżmy, że wszystko odbywa się poprawnie i przy użyciu najlepszych materiałów firmy Comfort Mat. Niestety jest dużo fabrycznych ograniczeń:
- niezbyt sztywne nadwozie
- niezbyt dobre uszczelnienia okienne;
- brak akustycznych szyb;
- brak wytłumień w urządzeniach fabrycznych, które przenoszą dodatkowy hałas do wnętrza.
Wniosek - możesz znacznie zwiększyć komfort każdego samochodu. Ale każdy ma swój własny limit.
 
Mój silnik nie jest zbyt mocny. Czy całkowita masa mojego samochodu wzrośnie po zamontowaniu materiałów COMFORT MAT?
Z reguły do ​​całkowitej masy dodaje się około 30-45 kg. Z jednej strony jest to niewielki minus dynamiki. Z drugiej strony izolacja to ogromny plus dla wygody.
Będziesz bezpieczniej prowadzić samochód. Będziesz mniej zirytowany drogą. Rezultatem są znaczne oszczędności paliwa i zwiększone bezpieczeństwo.
Porównywalna waga jest często w bagażniku ze względu na dodatkowe szpargały i narzędzia. Możesz po prostu wyrzucić niepotrzebne :)
 
Dlaczego polecasz używanie nawet 2 i więcej warstw różnych materiałów COMFORT MAT?
Niestety, nie ma uniwersalnych materiałów wyciszających hałas. Dlatego z reguły stosuj różnorodne kombinacje materiałów. Wibroizolatory (S-line, G-Line, seria D-Line) działają głównie na częstotliwościach od 20 do 300 Hz, a izolatory hałasu (Lock, Felton, Vision) - od 300 do 2 kHz.
Montaż jednej z warstw tylko częściowo rozwiązuje problem izolacji szumów. W opcji premium na podłogę zalecamy 3 warstwy (finalna warstwa to bloker hałasu - Blokator), a nawet więcej warstw w przypadku drzwi bocznych.
 
Jaka jest różnica między materiałami różnych producentów?
Każda firma ma własne rozwiązania. Tutaj najważniejsze są - wiarygodność producenta i koszt produkcji. Zgadzam się, nie można zrobić bardzo dobrze za bardzo tanio. Droższe materiały są generalnie bardziej skuteczne przy zmniejszonej grubości i wadze.
Różnica tkwi w drobnych szczegółach. Dlatego istnieje wiele gradacji cen między różnymi materiałami. Zawsze możesz wybrać najlepszą opcję dla siebie - od ekonomicznej po premium.
Instalacja z reguły jest taka sama - niezależnie od ceny materiałów.
Nasza rada - nie oszczędzaj na produktach. Zostaną z Tobą na zawsze.
Z przyjemnością wybieramy kilka odpowiednich opcji dla Twojego budżetu.
 
Jaka jest różnica między wyciszeniem standardowym a premium?
W wersjach standardowych stosuje się zwykle kombinację tłumików drgań (maty butylowe) z izolatorem akustycznym (np. pianka kauczkowa). Najwyższej jakości rozwiązania wykorzystują grubsze i lżejsze materiały z serii premium D-Line (Dark) oraz zastosowanie większej ilości warstw.
W ekonomicznych rozwiązaniach (aby uzyskać zbliżony efekt musi być grubsza warstwa) mogą pojawić się trudności z montażem plastików.
Materiały premium nie mają takich problemów. Są najbardziej skuteczne przy zmniejszonej grubości. Innymi słowy, wnętrze jest ponownie montowane w jego pierwotnej postaci bez obluzowanych plastików lub nierównych wykładzin.
 
Mam nowy samochód prosto z salonu. Czy izolacja akustyczna może w jakiś sposób wpłynąć na gwarancję?
W przypadku izolacji akustycznej nie ingerujemy w komponenty i podzespoły samochodu. Wniosek - nie powinieneś martwić się o gwarancję, ale na wszelki wypadek zapytaj u dealera.
Unikaj niewykwalifikowanych instalatorów, którzy niedawno wyczyścili gaźniki, a dziś nagle stali się ekspertami od izolacji akustycznej!
Ich działania mogą spowodować utratę gwarancji.
 
W zimie musisz rozgrzewać samochód przez długi czas. Silnik bardzo szybko się schładza. Czy można rozwiązać ten problem z izolacją wewnętrzną i maski silnika?
Oczywiście, właściwe użycie niepalnych materiałów na masce pozwoli Ci znacznie wydłużyć okres chłodzenia i przyspieszyć rozgrzewanie silnika. Wyciszanie wnętrza samochodu za pomocą materiałów termoizolacyjnych pozwoli Ci osiągnąć efekt termokapsuły. Takie wnętrze będzie się szybciej nagrzewało i wychładzało w zimie, a latem w tej kabinie będzie chłodniej. Poprawi się także tryb pracy nagrzewnic przed uruchomieniem, takich jak Webasto.
 
Czy są jeszcze inne zalety wyciszenia samochodu?
Oczywiście, poza zwyczajnym obniżeniem hałasu które będziesz odczuwał przy każdej jeździe:
- poprawisz brzmienie nawet standardowego sprzętu car-audio
- poprawisz termoizolacyjność wnętrza (cieplej w zimę, chłodniej latem)
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG